Waterproof Barefoot shoes

Veekindlad paljajalujalatsid [2024]

Praegu on aeg, mil otsitakse veekindlaid paljajalujalatseid. Vetthülgav ei ole sama, mis veekindel. Vetthülgavaks saab muuta iga jalatsi impregneerimisvahenditega või vahaga (nt Gogonano Stay DryGoldemixCollonil Carbon Pro, Topi Natural Repel, Goldemix palsam, Topi Natural vaha), kuid see ei muuda jalatsit veekindlaks. Veekindlaks teeb jalatsid membraan. Kuid tasub meeles pidada, et membraaniga jalatsid ei ole veekindluselt samad, mis kummikud. Membraaniga jalatseid võib kasutada märjal murul või liival, kerge vihmaga ja lumega. Kui aga on paduvihm ja lörts, soovitame kasutada kummikuid. Membraaniga jalatseid ei tohi kuivatada radiaatoril ega kuivatuskapis, sest see võib kahjustada membraani.

Teeme ülevaate, milliseid veekindlaid kevad-sügis mudeleid (peale kummikute) meil pakkuda on.

Veekindlad paljajalujalatsid lastele

veekindlad-paljajalujalatsid
Koel4Kids veekindlad barefoot vihmasaapad
  • Affenzahni veekindlad mudelid – sobivad kitsale ja madalale kuni keskmise kõrgusega jalale. On nii vegan mudeleid kui nahast. Uued mudelid on saadaval suuruseni 37!
  • Beda Boty kevad/sügis saapad – sobivad laiale ja keskmise kõrgusega kuni kõrgele jalale. Toodetakse Tšehhis.
  • EF Barefoot membraaniga mudelid – sobivad laiale ja madalale kuni keskmise kõrgusega jalale. Ka kitsale kannale ja peenikesele pahkluule. Saadaval suurustes 26-33
  • Fare Bare membraaniga saapad – lõpuks on ka Fare Bare-il veekindel mudel lastele! Need sobivad keskmise laiusega kuni laiale jalale, madalale kuni keskmise kõrgusega.
  • Jonap Jerry – bare mudel (tootenimes ei ole kirjas) sobib keskmise laiusega kuni laiale jalale, pigem madalale. Slim mudel sobib kitsamapoolsele/keskmise laiusega ja madalale jalale. Toodetakse Tšehhis.
  • Freet Citee Junior – sobib laiale jalale, keskmise kõrgusega ja kõrgemale jalale.
  • Koel4Kids Darvo – siledast nahast sügissaapad. Sobivad keskmise laiusega kuni laiemale ja madalale kuni keskmise kõrgusega jalale
  • Koel Dari Hydro Tex Warm – nubuknahast sooja villafliisist voodriga saapad jahedamaks kevadeks/sügiseks või soojemaks talveks. Laste suurused sobivad keskmise laiusega kuni veidi laiemale, madalale kuni keskmise kõrgusega jalale. Lisaks paeltele on saabastel lukk!
  • Koel Edan Tex – noortepärased poolsaapad sooja villafliisist voodriga. Sobivad jahedamaks kevadeks/sügiseks, soojemaks talveks. Laste suurused sobivad keskmise laiusega kuni veidi laiemale, madalale kuni keskmise kõrgusega jalale. Lisaks paeltele on saabastel lukk!
  • Koel4Kids Rana vihmasaapad – sobivad keskmise laiusega kuni laiale, madalale ja keskmise kõgusega jalale. Asendavad kummikuid, kuid erinevalt kummikutest saab neid kinnitada jala külge (reguleeritavate kummidega), need on kerged ja painduvad, kõrgenduseta kannaosaga. Toodetakse Portugalis. NB! Veekindluse mõttes ei ole tegu siiski kummikutega.
  • 3F Elf Denver ja Cross Autumn vetthülgavad tossud – sobivad laiale ja kõrgele jalale. Neil jalatsitel pole membraani, kuid nende materjal on vetthülgavaks töödeldud.
  • Bundgaard Spencer – mõnusa villavildist voodriga siledast nahast saapad suurematele lastele. Need sobivad kitsale jalale, mis on keskmise kõrgusega. Tald on veidi jäigem, kui enamustel barefoot jalatsitel.
  • Ballop Intense W  – täiustatud Ballop Intense mudel, millele on lisatud membraan. Tegu on vegan materjalidest jalatsiga, mida saab mugavalt reguleerida kummipaelte abil. Sobivad keskmise laiusega ja kõrgusega jalale.

Veekindlad paljajalujalatsid naistele ja meestele

veekindlad-paljajalujalatsid
Freet Bootee veekindlad paljajalujalatsid naistele ja meestele
  • Freet Bootee, Citee, Mudee, Elgon, Tundra – sobivad laiale ja keskmise kõrgusega kuni kõrgele jalale. Citee, Tundra ja Mudee on valmistatud mikrofiibrist, need on ka vegan. Bootee on tekstiilist ja membraaniga mudel ning Elgon on nubuknahast.
  • Be Lenka Ranger – nubuknahast unisex matka ja vabaaja saapad laiale jalale, mis on keskmise kõrgusega kuni kõrge. Tallal sügavam muster, mistõttu ka tald on veidi paksem. Sobivad ka esimesteks paljajalujalatsiteks.
  • Fare Bare saapad – fliisvoodriga saapad sobivad keskmise kõrgusega laiale jalale.
  • Koel Dari Hydro Tex Warm – nubuknahast sooja villafliisist voodriga saapad jahedamaks kevadeks/sügiseks või soojemaks talveks. Täiskasvanute suurused sobivad kitsamapoolsele kuni keskmise laiusega, madalale kuni keskmise kõrgusega jalale. Lisaks paeltele on saabastel lukk!
  • Koel Edan Tex – noortepärased poolsaapad sooja villafliisist voodriga. Sobivad jahedamaks kevadeks/sügiseks, soojemaks talveks. Täiskasvanute suurused sobivad kitsamapoolsele kuni keskmise laiusega, madalale kuni keskmise kõrgusega jalale. Lisaks paeltele on saabastel lukk!
  • Koel Rana vihmasaapad – sobivad keskmise laiusega, madalale ja keskmise kõgusega jalale. Asendavad kummikuid, kuid erinevalt kummikutest saab neid kinnitada jala külge (reguleeritavate kummidega), need on kerged ja painduvad, kõrgenduseta kannaosaga. Toodetakse Portugalis. NB! Veekindluse mõttes ei ole tegu siiski kummikutega.
  • Lems Boulder Boot – siledast nahast matka või vabaaja saabas sobib keskmise laiusega ja keskmise kõrgusega kuni kõrgele jalale. Tald on paksem, kui enamustel barefoot jalatsitel ja seetõttu sobivad hästi ka esimesteks paljajalujalatsiteks.
  • Zaqq veekindlad jalatsid – enamik Zaqq mudeleid sobivad keskmise laiusega ja ka veidi laiemale ning keskmise kõrgusega (Expeq ka madalale) jalale.