Sisejalatsid lasteaeda ja kooli [2022]

Sisejalatsid lasteaeda ja kooli [2022]

Kuna laps viibib enamasti lasteaias või koolis väga suure osa oma päevast, peaksid lasteaia jalanõud ning kooli jalanõud olema jalasõbralikud, mugavad ja need ei tohiks mingil viisil piirata lapse mängu ega tema liikumist. Sellistele nõuetele vastavad barefoot jalatsid ehk paljajalujalatsid.

Et valida lapsele sobivad jalanõud, peaks esmalt teadma tema jala pikkust ja laiust ning hea oleks ka osata hinnata enam-vähem jala kõrgust.

Lasteaeda sobivad barefoot sisejalatsid

Igaühel on oma eelistused, milline peaks lapse lasteaiajalats olema. Toome selles postituses eraldi välja just õhukese ja väga painduva tallaga jalanõud, millest enamus ongi loodud sisejalatsiks.

Anatomicu sisejalatsid – taskukohase hinnaga väga populaarsed jalanõud lasteaeda. Tekstiilist jalatsid, millel on eemaldatav nahast sisetald. Jalatseid saab kasutada nii sisetallaga kui ilma. Sobivad keskmise laiusega ja keskmise kõrgusega kuni kõrgele jalale. Pigem ei sobi peenikesele pahkluule. Olenevalt mudelist saadaval suurustes 24-33.

Baby Bare sisejalatsid – puuvillasest tekstiilist kummitallaga jalatsid, mis sobivad laiale ja keskmise kõrgusega jalale, ka peenikesele pahkluule. Saadaval suurustes 22-33.

Beda sisejalatsid – hea hinnaga sisejalatsid lasteaeda. Tekstiilist jalatsid, millel sisetald on eemaldatav. Saab kasutada sisetallaga või ilma. Slim mudel sobib kitsale jalale, mis on madalapoolne kuni keskmise kõrgusega. Tavaline mudel (millel pole juures Slim) sobib keskmise laiusega kuni laiale jalale, madalapoolsele kuni keskmise kõrgusega. Sobib ka peenemale pahkluule. Saadaval suurustes 22-34.
Beda võrgust sandaalid – võrkmaterjalist sandaalid, mis sobivad keskmise laiusega kuni laiale jalale. Sobivad keskmise kõrgusega kuni kõrgele jalale. Madala jala puhul jäävad krõpsud väga pikad. Mõnusalt lahtised ja lasevad jalal hingata, mida just paljud emmed otsivad. Saadaval suurustes 25-30.

Bundgaard Mary – nahast baleriina tüüpi jalats, mis on mõeldud sisejalatsiks, kuid saab kasutada ka õues. Eemaldades sisetalla alt papi, on jalats veelgi painduvam ja pehmem. Sobivad keskmise laiusega jalale, keskmise kõrgusega ja ka veidi kõrgemale. Kui on väga kitsas pahkluu, võib lasta kingsepal krõpsu veidi kohendada parema istuvuse jaoks. Saadaval suurustes 21-30.

Bundgaard Tobias Summer – nahast sandaalid, mis on mõeldud sisejalatsiks, kuid saab kasutada ka õues. Eemaldades sisetalla alt papi, on jalats veelgi painduvam ja pehmem. Sobivad keskmise laiusega ja laiemale jalale, madalamapoolsele kuni kõrgemapoolsele. Jalatsi peal on krõpsud, millega saab seda paremini jala järgi sättida. Hetkel saadaval suurustes 19-25.

Bundgaard Sigurd sandaalid – nahast sandaalid, veidi paksema ja seest pehme tallaga suurematele lastele. Sobivad laia varvasteosaga laiajagsetele lastele, madalast kergelt kõrgema jalani. Saadaval suurustes 28-36.

Bundgaard Skye sandaalid – kvaliteetsed nahast sandaalid. Sobivad keskmise laiusega kuni laiale jalale, madalale ja ka kõrgemale. Krõpsud hästi reguleeritavad. Saadaval suurustes 28-42.

Collégien – sussilaadsed baleriinad, espadrillid ning sokk-sussid/kummitallaga sokid õue või lasteaeda. Puuvillasest/villasest materjalist painduva tallaga jalatsid on sobivad pea igale jalatüübile, need on jalas nagu sokid. Talla all on õhuaugud. Lastehoidu kõige pisematele sobivad neist nt sokk-sussid. Saadaval suurustes 18-47.

EF Barefoot nahast sandaalid – sobivad laiale ja madalale (kuid mitte ülimadalale) kuni kõrgele jalale, ka peenele pahkluule. Need sobivad nii õue kui lasteaeda. Saadaval suurustes 21-33.

EF Barefoot sisejalatsid – mudel 385 on tekstiilist ilma eemaldatava sisetallata. See sobib keskmise laiusega kõrgele jalale, ka peenikesele pahkluule. Sandaalilaadne 386 mudel on samuti tekstiilist ning ilma eemaldatava sisetallata. See sobib kitsale kuni keskmise laiusega ja madalale jalale, ka peenikesele pahkluule. Saadaval suurustes 23-35.

Jonapi sisejalatsid – tekstiilist väga kerged ja painduvad sandaalid, mis sobivad keskmise laiusega kuni laiale ja keskmise kõrgusega kuni veidi kõrgemale jalale. Ilma eemaldatava sisetallata. Saadaval ka poole kaupa suuruseid, alates 24 kuni 33,5.

Koel Barefoot sandaalid – nahast sandaalid, mis sobivad nii õue kui lasteaeda. On veidi paksema tallaga, kuid siiski väga pehmed ja painduvad. Sobivad keskmise laiusega ja madalale kuni keskmise kõrgusega jalale. Ka kitsale pahkluule. Lahtiste varvastega mudelid on väga otsitud vanemate poolt 🙂 Saadaval suurustes 24-35.

Ok Bare sandaalid – nahast barefoot sandaalid õue või lasteaeda. Erinevad mudelid on sobivad erinevatele jalatüüpidele, kõik on sobilikud peenikesele pahkluule.

  • Ok Bare Ithaka sandaalid sobivad keskmise laiusega ja keskmise kõrgusega kuni kõrgele jalale. Saadaval suurustes 21-34
  • Ok Bare Maya sandaalid sobivad keskmise laiusega kuni laiemale, madalale kuni kõrgemale jalale. Pealmiste krõpsudega saab jalatsi väga mugavalt istuma panna pea igat tüüpi jalale. Saadaval suurustes 21-34
  • Ok Bare Mirrisa sandaalid sobivad kitsamale kuni laiale jalale, nii madalale kui ka kõrgemale. Väga populaarne mudel lahtise varbaosa tõttu. Pealmise krõpsuga saab jalatsit kenasti reguleerida jala järgi ning sobima panna ka kitsamapoolsele jalale. Saadaval suurustes 23-36

Slipstop sussid – sobivad nii lasteaeda kui ka spasse, mereranda, õue. Väga kerged ja õhukesed mittelibiseva tallaga sussid, mis sobivad pea igale jalatüübile. Saadaval suurustes 18-44.

Tikki Ziggy sussid – sobivad lasteaeda, külma põrandaga koju, huviringi, tantsutundi. Saadaval on villavildist ja nahast mudelid, mis oma pehmuse tõttu sobivad pea igale jalatüübile, ka kõrgele ja laiale. Saadaval suurused 18-40.

Tikki Nido sandaalid – mõnusad nahast sandaalid, õhukese ja väga painduva tallaga. Väga kerged. On väga populaarsed lasteaia sisejalatsitena. Sobivad ka suvel õue. Sobivad keskmise laiusega kuni laiemale jalale, mis on umbes keskmise kõrgusega. Hetkel saada suurused 20-32.

Tikki Aranya, Lasta ja Mariposa sandaalid – veidi paksema tallaga kui Nidod, kuid siiski väga pehmed ja painduvad sandaalid. Sobivad kõrgemale jalale kui Nidod ning keskmise laiusega kuni laiale jalale. Sobivad kandmiseks ka õues. Hetkel saadaval suurustes 21-32.

Tikki Morro sandaalid – lahtise ninaosaga sandaalid veidi suurematele lastele. Sobivad keskmise laiusega ja kõrgusega jalale ning on saadaval suurustes 29-35. Mõnusad sandaalid ka suviseks ajaks õue.

Kooli sobivad barefoot jalatsid

Koolilastel on sageli juba oma nägemus, milline nende kooli sisejalats olema peaks. Sageli esitab ka kool omapoolsed nõudmised. Eelnevalt lasteaia all loetletud jalatsite seast leiab kindlasti sobivad ka kooli. Kuid siin lisaks mõned mõtted, millised jalatsid võiks koolilastele sobida või meelepärased olla ning mida on saadaval alates 33 suurusest.

Anatomic Starter ja Starter Mesh tennised – saadaval nii võrgust kui puuvillaseid mudeleid, slip-on tüüpi (ilma paelteta) ja baleriinasid. Sobivad keskmise laiusega ja kõrgusega jalale. NB! Värvilised tallad jätavad põrandale jutte! On veidi paksema tallaga ja sobivad hästi ka esimesteks barefoot jalatsiteks. Saadaval 36-45 suuruses.

Beda võrgust ja tekstiilist mudelid ning sandaalid – võrk laseb õhku läbi ja sobib hästi ka sisejalatsiks. Olenevalt mudelist sobivad keskmise laiusega kuni laiale, madalast kuni kõrge jalani. Paeltega mudeleid annab paremini jala järgi reguleerida ning soovi korral saab paelad asendada kummipaeltega. Sobivad ideaalselt, kui kõik varbad on enam-vähem ühe pikkusega. Olenevalt mudelist saada suurustes 25-38.

Beda Boty Alex ja Candy võrgust paljajalujalatsid

D.D.step 063 seeria baleriinad ja sandaalid – hea hinnaga nahast jalatsid, millel on nahast eemaldatav sisetald ja ülipehme ning painduv kummist välistald. Nende tald on üks pehmemaid paljajalujalatsite seas. Ninaosa on kaitstud kummiga. Sobivad keskmise laiusega ja veidi laiemale, keskmise kõrgusega kuni kõrgele jalale. Madalale ja kitsale jalale ei sobi. Saadaval suurustes 25-36.

Fare Bare sandaalid ja baleriinad – nahast jalatsid, millel on kaasas 2 sisetalda. Nendega saab jalatsi ruumi (pikkust, laiust, kõrgust) reguleerida vastavalt vajadusele. Sobivad laiale ja madalale kuni keskmise kõrgusega lestakujulisele jalale, ka peenele pahkluule. Saadaval suurustes 33-40.

Fare Bare tennised – puuvillasest materjalist tennised, millel samuti kaasas 2 sisetalda siseruumi reguleerimiseks. Sobivad laiale, madalast kuni kõrgeni, lestakujulisele ja ka peene pahkluuga jalale. Soovi korral saab paelad asendada kummipaeltega. Olenevalt mudelist saadaval suurustes 33-43.

Filii Kaiiman sandaalid – vegan sandaalid kitsale ja madalale kuni keskmise kõrgusega jalale, ka peenele pahkluule. Sobivad hästi, kui suur varvas on kõige pikem. Saadaval suurustes 21-35

Froddo Barefoot baleriinad ja sandaalid– nahast jalatsid, mis sobivad keskmise laiusega kuni veidi laiemale madalale jalale. Ka peenikesele pahkluule. Sõltuvalt mudelist saada suurustes 23-40.

Froddo Barefoot tennised – väga hea hinna ja kvaliteedi suhtega tekstiilist jalatsid nahast eemaldatava sisetallaga. Nende välistald on külge õmmeldud täies ulatuses. Sobivad keskmise laiusega kuni veidi laiemale, madalale kuni keskmise kõrgusega jalale. Sobivad ka peenikesele pahkluule. Saadaval suurustes 23-40.

Leguano baleriinad – imekerged, pehmed ja painduvad, jalas nagu sokid. Õhukesest tekstiilist baleriinad on lihtsasti jalga tõmmatavad ja need sobivad pea igale jalatüübile.

Paperkrane Big Banana ja Leo Lover – vahvate mustritega tekstiilist tennised osalise nahkvoodriga, mis sobivad kitsamapoolsele kuni keskmise laiusega ja keskmise kõrgusega jalale. Saadaval suurustes 25-42.

Protetika Berg ja Meryl sandaalid– nahast sandaalid eemaldatava nahast sisetallaga. Sobivad kitsale kuni keskmise laiusega, madalale kuni keskmise kõrgusega jalale ning kõige paremini kui kõik varbad on enam-vähem ühepikkused. Saadaval suurustes 19-35.

Protetika Kirby – tekstiilist tennised, mis sobivad samale jalatüübile kui Berg sandaalid ja on saadaval samades suurustes.

Kui vajad abi sobiva jalatsipaari leidmisel, võta meiega julgesti ühendust info@tupsunupsu.ee 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.