Barefoot talvesaapad

Suur laste barefoot talvesaabaste ülevaade

Tupsunupsus on suur valik barefoott alvesaapaid lastele. Kindlasti on tekkinud sul küsimus, et millised barefoot talvesaapad sobivad just sinu lapse jalgadele? Selles artiklis annangi ülevaate sellest, milliseid talvesaapaid Tupsunupsus saada on ning millistele jalatüüpidele need sobivad.

Kui palju jätta talvesaapasse varu

Talvesaapasse soovitame jätta 12-15 mm pikkuse varu ning u 4-5 mm laiuse varu. Kui jalatsil on pikkuses/laiuses/kõrguses liiga palju vaba ruumi, siis ei jõua kehasoojus õhku saapa sees soojendada ning jalg hakkab külmetama. Samuti hakkavad jalad külmetama, kui jalats on liiga tihedalt jala ümber, sest siis on jala verevarustus kehvem. Seega talvesaabas on sobiv, kui seal on piisavalt ruumi nii pikkuses, laiuses kui ka kõrguses. Jala pikkuse ja laiuse mõõtmiseks leiad juhendi siit.

Mida teha kui lapsel on talvesaabastega jalad ikkagi külmad?

Kõigepealt tuleb veenduda, et saabastes on piisavalt ruumi nii kõrguses, pikkuses kui ka laiuses. Kui kõik tundub õige olevat, kuid jalad siiski külmetavad, võib proovida järgmiseid variante:

 • Vahetada olemasolevad tallad termotaldade või muude soojade villataldade vastu. Kui jalatsid on kõrguses piisavalt ruumi, võib lisatalla panna ka olemasoleva talla peale
 • Vahetada puuvillased sokid või sukad meriinovillaste sokkide või sukkade vastu. Näiteks Surtexi sokid on paksemad (villafrotee) ja Vegateksa sokid õhemad
 • Hoida laps õues pidevas liikumises – seistes/istudes on väga raske jalgu soojana hoida
 • Mõned soomlased tõmbavad paksud villased sokid hoopis talvesaapa peale. Kui oled kõike proovinud ja midagi ei näi toimivat, siis katseta kindlasti ära ka see variant ja anna meile tagasisidet!

Kas mu lapsel on kõrge või madal jalg?

Selleks, et osta sobiv jalats ilma proovimata, oleks vaja saada aimu, millise kõrgusega jalg lapsel on. Kui paljude jalanõudega on probleem, et krõpsud ei lähe (lõpuni) kinni, jalatsid jätavad jalaseljale rante, siis on tegu suure tõenäosusega kõrge jalaga. Kui aga jalatsi krõpsud jäävad liiga liiga pikad ja ulatuvad peaaegu maani ning jala pealmise osa ning jalanõu vahele jääb väga palju vaba ruumi, on tõenäoliselt tegu madala jalaga. Kui pole kumbagi probleemi kogenud, on jalg ilmselt keskmise kõrgusega.

Jala kõrguse mõõtmiseks on valemi välja töötanud Šťastné nôžky. Antud valem ei pruugi anda 100% tõest tulemust, kuid näiteks minu ja laste puhul peab see kenasti paika. Mõõta pehme mõõdulindiga jala kõrgus asetades mõõdulint ühelt poolt jalga vastu põrandat ning õrnalt tõmmata üle jalaselja teisele poole põrandat (jala kõige kõrgema koha pealt) ja märkida üles näit cm-tes, mille juures mõõdulint puudutab põrandat. Saadud näit jagada jala pikkusega cm-tes.

Kui tulemus on kuni 0,7, on tegu madala jalaga. 0,71-0,81 puhul on jala kõrgus keskmine ning 0,82 ja suurema tulemuse puhul on tegu kõrge jalaga.

Milliseid barefoot talvesaapaid valida kitsa jalaga lapsele?

Loetelu alguses on naturaalse voodriga talvesaapad ning lõpupoole sünteetilise voodriga.

 • Bundgaard Petit talvesaapaid on meil saada kolme erinevat varianti. Need on kõik siledast nahast ja sobivad kitsale ning madalale kuni keskmise kõrgusega jalale. Neid on saada ka pisikestes suurustes ja kuna need on väga pehme tallaga, sobivad ka alustavale kõndijale.
  • Bundgaard Petit Mid Lamb on neist kõige soojemad, sest need on lambanahast voodriga. Mid Lamb II on uuem mudel ja neid on veidikene kõrgem sääreosa kui eelmiste aasta saabastel
  • Bundgaard Petit Mid Winter Velcro on naturaalse karvase villavoodriga, mis on õhem kui Lamb mudeli vooder. Sobib pigem soojemaks talveks või jahedaks sügiseks lastele, kes kardavad külma
  • Bundgaard Petit Winter Boot on samasuguse voodriga nagu Mid Winter, kuid kõrgema sääreosaga. Saabastel on mõlemal pool krõpsud ja sääreosa käib jalgapanekuks täitsa lahti

 • Bundgaard Walker Pull Tex talvesaabastel on sees naturaalne karvane villavooder, termotald ning need on membraaniga. Mugav jalga tõmmata ning väga hea kõrge sääreosaga. Pull II Tex mudel on uuem ja see on jalaselja pealt veidi madalam kui Pull Tex II mudel. Seega vanem mudel sobib veidikene kõrgemale jalale.

 • Zeazoo Yeti R ehk Regular mudel on seest sooja lambanahaga. Saapad on nubuknahast. Kui on probleemiks, et lapsele ei lähe kõrge/pontsaka jala tõttu ükski saabas jalga, siis need saapad tasuvad proovimist! Oleme neid reaalselt saanud jalga lastele, kellele poes ühedki teised saapad ei lähe või ei ole ühegi teise saapa krõpsud kinni ulatunud. Kuna Zeazoo saabastel ei ole sees eemaldatavat sisetalda, soovitame selle juurde soetada, kui saapa sees on kõrgusest ruumi. Saapa erilise tegumoe tõttu sobivad need ka madalale ja keskmise kõrgusega jalale, kitsale kuni keskmise laiusega jalale.

 • Protetika talvesaabastel on sees sünteetiline, mitte just kõige soojem vooder. Sobivad keskmise kõrgusega ja ka veidi kõrgemale, kitsale kuni keskmise laiusega jalale. Pigem lastele, kes pole väga külmakartlikud.

Milliseid barefoot talvesaapaid valida keskmise jalalaiusega lapsele?

Loetelu alguses on naturaalse voodriga talvesaapad ning lõpupoole sünteetilise voodriga.

 • Blifestyle Pekari ja Hermelin saapad sobivad keskmise kõrgusega ja ka kõrgemale, samuti kitsamapoolsele jalale. Neil on sees soe karvane villavooder, talla all sügav muster ning need on membraaniga. Pekari on siledast nahast, krõpsudega ning kõrgema sääreosaga kui tavapäraselt krõpsudega talvesaapad. Hermelin on kummisest vetthülgavast kunstnahast ning naturaalsest vildist. Siseküljel on lukk ning säär on meil saadaolevatest laste talvesaabastest kõige kõrgem.

 • Budgaard Orla talvesaapad on siledast nahast, membraaniga ning villavoodriga. Sääreosa on pigem madalam, mistõttu sobib ka lastele, kellel on pontsakad sääred. Võrreldes teiste Bundgaardi mudelitega on tald jäigem. Sobivad madalale kuni keskmise kõrgusega, ka pisut laiemale jalale.

 • Froddo talvesaapad on naturaalse karvase villavoodriga (ja membraaniga) või lambanahast voodriga (ilma membraanita). Külmakartlikele lastele võib Froddo villavooder jääda õhukeseks. Sobivad madalale kuni keskmise kõrgusega jalale, kuid Tex Suede mudel sobib keskmise kõrgusega ja isegi kõrgele jalale. Tex Suede on siseküljelt lukuga. Froddo uuematel talvesaabastel on sügavama mustriga välistald ning termotald mitte-eemaldatava sisetalla all. Vaata tootevideost, milline tald sulle meelepärastel saabastel on. Kõige kõrgema sääreosaga Froddo saabastest on Tex Track Wool saapad. Need on jalgatorgatavad ja kummidega saapa pealt reguleeritavad.
  Kui jalatsis on kõrguse osas ruumi, soovitaks lisada ka eemaldatavad sisetallad. Need võiks jalatsist päeva lõpus eemaldada, et jalanõu saaks kuivada.

 • Jonap Jerry SLIM, Falco SLIM ja B5 sv SLIM talvesaapad on naturaalse karvase villavoodriga. Jerry ja B5 sv mudelid on natuke lühema säärega kui Falco, keel on saapa külge ühendatud lõõtsakesega ning need on membraaniga. Falco on veidi kõrgema säärega, kuid pole membraaniga ning ka keel on saapa küljes lahtine. Jonapi SLIM mudel sobib kitsamapoolse kuni keskmise laiusega ning madalale kuni keskmise kõrgusega jalale.

 • Jampi Kids Bria talvesaapad on samalt tootjalt, kes teeb Jonapi jalatseid, lihtsalt suurematele lastele. Need on saada suurustes 31-35. Bria saapad on naturaalse villavoodriga, membraaniga, nende sääreosa pole kõige kõrgem. Sobivad keskmise laiusega ning madalale kuni keskmise kõrgusega jalale.

 • Koelil on mitmeid erinevaid talvesaapaid. Need kõik on karvase villavoodriga või lambakarvast voodriga ning membraaniga. On saada nii lühema säärega kui ka väga kõrge säärega (Rana talvesaapad) saapaid, nii väiksematele kui ka suurematele lastele. Koel sobib keskmise laiusega ning madalale kuni keskmise kõrgusega jalale.

 • D.D.step talvesaapad on sünteetilise voodriga ning neid on 3 erinevat mudelit. 063 mudelit tehakse suurustes 25-36, 073 mudelit suurustes 20-31 ning 070 mudelit suurustes 20-25. Need on kõik üsna sarnase istuvusega, sobides keskmise kõrgusega ja kõrgele jalale. 063 mudeli ninaosa on veidi “teravam” – pigem neile, kel suur varvas on kõige pikem ning teised varbad lähevad järsult lühemaks. D.D.stepi jalatsitel on väga painduv ja seetõttu õhuke tald ning neisse soovitaks külmema ilmaga kindlasti lisada soojemad sisetallad. Kuna jalatsid on üleni väga painduvad ja pehmed, siis võtavad need hästi jala järgi kuju, mistõttu sobivad ka laiemale jalale.

 • Vivobarefoot Lumi talvesaapad on veekindlad ning mõnusalt kõrge säärega. Lumi soe vooder on teistest talvesaabastest veidi erinev, see ei ole karvane. Saapad sobivad keskmise laiusega ja keskmise kõrgusega jalale. Kindlasti ei sobi peenikesele pahkluule. Välistallal on hea sügav muster.

Milliseid barefoot talvesaapaid valida laia jalaga lapsele?

Loetelu alguses on naturaalse voodriga talvesaapad ning lõpupoole sünteetilise voodriga.

 • Jonap Jerry ja Falco laiem versioon on naturaalse karvase villavoodriga (va sinised Jerryd, mis on sünteetilise voodriga). Jerry mudel on veidi lühema säärega, keel on saapa külge ühendatud lõõtsakesega ning need on membraaniga. Falco on veidi kõrgema säärega, kuid pole membraaniga ning ka keel on saapa küljes lahtine. Jonapi laiem mudel sobib laiale ja madalale kuni keskmise kõrgusega jalale.

 • Zeazoo Yeti talvesaapad on nubuknahast ning naturaalse sooja lambanahast voodriga. Kuna Zeazoo saabastel ei ole sees eemaldatavat sisetalda, soovitame selle juurde soetada, kui saapa sees on kõrgusest ruumi. Laiem mudel sobib ka väga laiale ja kõrgele jalale. Saapa erilise tegumoe tõttu sobivad need ka madalale ja keskmise kõrgusega jalale.

 • 3F Bar3foot Cross Winter Wool talvesaapad on siledast nahast, veekindlad ning sooja lambanahast voodriga. Need sobivad (väga) laiale ja kõrgele jalale. Sääreosa ei ole küll kõige kõrgem, kuid laia ja samas ka kõrge jalaga lapsele on see üks vähestest sobivatest variantidest. Saada suurustes 29-36.

 • EF Barefoot talvesaabastel on soe villasegune karvane vooder (Ashi vooder tundub paksem) ning need on membraaniga. Sobivad keskmise laiusega kuni laiale jalale ning pigem madalale jalale.

 • Be Lenka Snowfox talvesaabastel on olemas kõik meie klientide poolt ihaldatud omadused: soe villasegune vooder, kõrge säär, membraan ning need on lihtsasti jalgapandavad. Minu lapse lemmikud juba teist talve 🙂 Snowfoxid sobivad madalale kuni keskmise kõrgusega laiale jalale.

 • Beda talvesaapad on sünteetilise karvase voodriga ning membraaniga. Neil on kaasas 2 paari sisetaldu, ühed on paksu karvaga ja teised ilma karvata. Bedad sobivad keskmise laiusega kuni laiale jalale ning madalale kuni kõrgemale jalale.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga